Spirit world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmske kritike i preporuke

+2
Bobb
YOle
6 posters

Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Filmske kritike i preporuke

Post  YOle Fri Sep 05, 2008 3:04 am

U ovaj thread mozete (a i bilo bi lepo) pisati svoja miisljenja o filmovima koje ste pogledali ili nameravate da pogledate, kao i o filmovima koje preporucujete/ne preporucujete ostalim citaocima i zasto. Dozvolite meni da pocnem sa necim sto sam skorije pogledao.

Filmske kritike i preporuke Sweeney_todd_poster_the_knife

Svini Tod, pakleni berberin iz ulice Flit (orig. "Sweeney Todd, The Demon Barber Of Fleet Street")

Filmski rimejk cuvenog Brodvejskog mjuzikla. Johnny Depp u ulozi mladog berberina Benjamina Barkera koji terorise ulice Londona sa svojom saucesnicom Gdjom Angelom Lovet (Helena Bonham Carter). Obavezno stivo za gledanje. Ako bas zgotivite ne smete da propustite ni Brodvejsku izvedbu predstave. Obe verzije imaju svojih prednosti i mana, koje su uglavnom vezane za prednosti i mane filma i pozorista kao razlicitih umetnosti. Tek kada vidite obe imacete pun utisak. Na skali od 1 do 10 ovaj film bi kod mene imao 8.5 (cisto zato sto davno nisam pogledao nijedan noviji film pa cu biti malo popustljiv pri ocenjivanju. Ovo je ipak visoka ocena za bilo koji film).
YOle
YOle

Number of posts : 262
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Trstenik
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re:film

Post  Bobb Mon Sep 08, 2008 4:20 pm

Sve zavisi od vase licnosti i shvatanja koji film bi vam se svideo.Ako ste romantik i to jos ne zaljubljeni ili platonski zaljubljeni onda preporucujem romanticne komedije moze i epizoda neke takve serije i to ujutru kada iz sveta snova (ako sanjate nesto romanticno) ponovo ulazite u svet maste (mozak ce tokom procesa sam da odradi sav posao ) takodje izbegavajte ovakve filmove danju da ne biste imali frustracije zbog neuzvracenosti,ne nalazenja....Ako ste realna ili naucna osoba predlazem dokumentarac ili avanturisticke (ali ne sci-fi ) filmove i to preko dana ili nocu (izjutra mogu da vas zamore ) o..da moze i lepa drama.Ako ste ''geek'' ili ''freak'' sa dosta maste predlazem neki sci-fi ili horror i to u vecernjim satima a preko dana teen sex comedije.Ako umete da gledate filmove ''sa gruge strane kamere'' i ako ste zasiceni mainstream-om predlazem ''indipendet films'' kao i ''iza kulisa'',recenzije i filmske kritike i to iskljucivo nocu (nemate vremena za to danju a i ne treba vam danju) Very Happy
Da ne budem off nabrojacu neke koje gotivim Wink
-the godfather
-pulp fiction
-Schindler's List
-Star Wars
-Memento
-Apocalypse Now
-Gladiator ima jos dosta ali ovih sam se setio jer se lakse nabavljaju a i retko-popularno-dobri
Bobb
Bobb

Number of posts : 141
Age : 35
Registration date : 2008-08-28

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  Ensys (Igor) Fri Sep 12, 2008 1:49 pm

Ensys je veliki ljubitelj filmova. Nedeljno skinem i do 3 filma sa neta. Filmovi koji su svojom tematikom i scenografijom ostavili dubok trag u meni i koje preporučujem svima su:

- Alien 1 i 3
- Blade Runner
- Equillibrium (izišao kada i trilogija Matrix - meni bolji od Matrix-a)
- Deerhunter
- Reservoir Dogs
- Divlja Horda (Western)
- Odiseja 2001 (SF)
- Godfather 1 i 2
- Mechanic Orange
- The Wall
- For a few dollars more
- The Unforgiven
Ensys (Igor)
Ensys (Igor)

Number of posts : 143
Age : 48
Ëîêàöè¼à : Belgrade
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  YOle Fri Sep 12, 2008 2:40 pm

Prilicno sam siguran da mislis na Clockwork Orange...
YOle
YOle

Number of posts : 262
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Trstenik
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  w0rl0k Wed Sep 17, 2008 1:28 pm

Ja sam vise fan horor filmova tako da preporucujem:
Hellraiser 1,2,3,4,5,6 (7,8 su se strasno zeznuli i nazvali ih hororima)
Saw 1,2,3
Terror on elm street 1,2,3
Childs Play 1,2,3
i to bi bilo to kad se setim ili vidim nesto zanimljivo cu da javim.....
w0rl0k
w0rl0k

Number of posts : 86
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Seliste
Registration date : 2008-08-30

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  Ensys (Igor) Wed Sep 17, 2008 3:05 pm

Setio sam se za w0rl0k-a "Saw 4".
Ensys (Igor)
Ensys (Igor)

Number of posts : 143
Age : 48
Ëîêàöè¼à : Belgrade
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  YOle Mon Sep 29, 2008 11:25 am

Malo nam zamrlo ovde. Elem, evo jednog klasika, starijeg od vecine posetilaca foruma, yours truly included.

Filmske kritike i preporuke Topguntg9

Top Gun

Ovaj film je snimljen (davne) 1986. godine, kao propaganda za americku mornaricu. To je ono sto mu mozda daje negativan imidz, narocito na ovim prostorima. Uprkos tome, skupio je svetsku slavu zahvaljujuci vazdusnoj fotografiji koja oduzima dah i (ovo za zenski deo publike) scenama polunagih mladih pilota, ukljucujuci i Toma Kruza na pocetku karijere. Takodje je poznat kao film koji je lansirao pomenutog glumca medju zvezde (holivudske) i uveo u modu kozne 'pilotske' jakne, koje su i dan danas u sirokoj upotrebi. Ko nije gledao ovaj film, po mom misljenju bi trebalo odmah da skokne do lokalne videoteke ili sajta za dl i da nadoknadi tu gresku.
YOle
YOle

Number of posts : 262
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Trstenik
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  Feandil Wed Jan 14, 2009 4:21 pm

Favs:
Star Wars
Back to the Future
Stardust
Return of the King
Dr. Strangelove
Seventh Seal

...josh mnogi....

Preporuke:
WALL-E
Stardust
The Princess Bride
Back to the Future
Astérix aux jeux olympiques
Sweeney Todd
Rashomon
Artificial Intelligence: AI
Citizen Kane
Enchanted
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
The Pianist
Galaxy Quest
The Third Man
The Wrong Man



Za vishe informacija o navedenim,
www.imdb.com
Feandil
Feandil

Number of posts : 5
Ëîêàöè¼à : With the wind
Registration date : 2009-01-14

http://www.eternal-quest.net

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  Spirit Sat Jan 17, 2009 10:25 pm

YOle wrote:Malo nam zamrlo ovde. Elem, evo jednog klasika, starijeg od vecine posetilaca foruma, yours truly included.

Filmske kritike i preporuke Topguntg9

Top Gun

Ovaj film je snimljen (davne) 1986. godine, kao propaganda za americku mornaricu. To je ono sto mu mozda daje negativan imidz, narocito na ovim prostorima. Uprkos tome, skupio je svetsku slavu zahvaljujuci vazdusnoj fotografiji koja oduzima dah i (ovo za zenski deo publike) scenama polunagih mladih pilota, ukljucujuci i Toma Kruza na pocetku karijere. Takodje je poznat kao film koji je lansirao pomenutog glumca medju zvezde (holivudske) i uveo u modu kozne 'pilotske' jakne, koje su i dan danas u sirokoj upotrebi. Ko nije gledao ovaj film, po mom misljenju bi trebalo odmah da skokne do lokalne videoteke ili sajta za dl i da nadoknadi tu gresku.

Znam da je ovo malo off topic ali mi sinula ideja.Cula sma na nekoj tv emisiji da je u planu ili je vec pocelo snimanje...nisam bas sigurna, Top Gun 2 :3 Yay gledamo Toma i u nastavku :3
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

Filmske kritike i preporuke Empty Re: Filmske kritike i preporuke

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum