Spirit world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Must Watch

+2
FuMoe
YOle
6 posters

Go down

Must Watch Empty Must Watch

Post  YOle Sat Aug 30, 2008 1:47 am

Postujte neki serijal koji ste gledali i koji vam se mnogo svideo i koji 100% toplo preporucujete prijateljima da pogledaju. Evo ja da pocnem. Serijal koji je mene upoznao sa anime kulturom(ne racunajuci Yu Gi Oh), kao i prvi serijal koji sam u celosti odgledao:

Love Hina

Must Watch AS-Love-Hina

Serijal se vrti oko mladica kome baka ostavlja na upravljanje krcmu Hinatasou, pod uslovom da krcma ostane zenska spavaonica, sto trenutno jeste. Uprkos tome sto prica ostavlja utisak hentai animea, ovaj anime to nije. Vrlo lepa romantican komedija koju toplo preporucujem svim vrstama anime fanova, kao i ljudima koji se tek upoznaju sa zanrom.
YOle
YOle

Number of posts : 262
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Trstenik
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

Must Watch Empty Re: Must Watch

Post  FuMoe Sat Aug 30, 2008 2:28 am

^ Nije fer, izabrao si a classic. I ja bih mogao da kazem rec dve o mom 'prvom' anime a i jednom o omiljenih.

Elfen Lied

Must Watch Elfenliedmm6

Za pricu bi se moglo kaze da ima dva glavna lika, sa jedne strane Lucy, koja je ukratko novi stepen u evoluciji, i Kouta (iliti Kota, zavisno od kako zelite da napisete), osobu koja je dosla u Kamakuru radi skolovanja. Kada pri begu iz zarobljenistva Lucy dobija neprijatan pogodak u glavu, ona gubi pamcenje i nailazi na Koutu i njegovu rodjaku, ali sve sto uspeva da kaze je "Nyuu", te je to dvoje tako i imenuju i vode kuci da pomognu.
Anime se obrce oko par poznatih tema, i ispunjen je nenormalnom kolicinom fanservice'a, ukljucujuci nasilje i ecchi materjal, te se opste smatra za materjal nepogodan za mladje uzraste.
Animacija je pristojna, mada je character design bolno generican, ali se vidi da su (za razliku od animacije) potrosili dosta vremena na pozadine koje oduzimaju dah. Muzika sa druge strane je, po meni, jedna od boljih i jedan prilicno lep pristup operskom muzikom sa inkorporiranim horom koja pogadja onaj element oko kojeg se ceo anime vrti. Jedina mana je sto su tu istu muziku upotrebili u svakom mogucem trenutku.
Ukratko, za anime od 13 epizoda moram da kazem da je razvoj likova izvanredan i da su glavne snage ovog anime emocije likova i naravno muzika, kao i nenormalne kolicine fanservice'a koje prosecnom gledaocu mogu i da uniste apil prema istom. Anime nije na vrhu moje liste, ali je vredan gledati.
FuMoe
FuMoe

Number of posts : 121
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

Must Watch Empty Re: Must Watch

Post  FuMoe Sat Aug 30, 2008 3:58 pm

Full Metal Panic!

Must Watch Fmpdvdvv1

Prvo zasnovan na romanu a kasnije i stripu, Full Metal Panic! kao anime je dobro ubivreme i lepa kombinacija humora, slice of life'a, vojnog zivota i mecha akcije. Prica u prvi plan daje anti teroristicku organizaciju Mithril i njihova tri operativca koji su dobili zadatak da cuvaju na prvi pogled savrseno normalnu Kaname Chidori, srednjoskolku bez ijedne brige na svetu... ili se tako cini.
Sousuke Sagara, vodja svoje grupe, zajedno sa Kurz Weber'om i Melissa'om Mao dobivaju smestaj u zgradi prekoputa Chidori'ne zgrade i Souske, okorelo vojno lice koje je odraslo u drzavi na bliskom istoku i ceo zivot proveo kao vojnik koji svo vreme uci kako da glanca pusku na najefikasniji nacin dobiva zadatak da infiltrira Chidori'nu skolu i njeno drustvo kao novi ucenik. Odavde i sami mozete da zakljucite zasto bas Panic!.

Animacija je itekako dobra, uzimajuci da je u pitanju GONZO kuca, i anime pokusava da se drzi sto manje CG'a cak i za mech'e sto daje jedan lep prirodan izgled. Sto se tice likova, osim sto je Chidori malo prosecna Tsundere i sto je negativac bolno ocigledan ne zeli da umre zloca sa kosim ocima i ranom na licu, i naravno sto se dere na glavnog lika ( a i ovaj na njega) kao da su ga izvukli iz zmajeve kugle, likovi se moze kaze pristojni, narocito Sousuke, socialno ineptan i neprestano militaran, kao i Kurz, plav nemac koji ima jedne od najboljih ispada u celom anime'u. Muzika je relativno dobra, ali nista sto ce zeleti da pustite vise od jednom.

Skraceno, lepo rasporedjen odnos akcije/ humora sa lepom pricom i dosta neocekivanog ce vas zainteresovati da odlgedate tih 24 epizode do kraja. Naravno, posle ima jos dva serijala, ali to je druga prica.
FuMoe
FuMoe

Number of posts : 121
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

Must Watch Empty Re: Must Watch

Post  w0rl0k Sun Aug 31, 2008 1:47 am

Barabe sve mi pokupiste mada prvi anime koji sam ja gledao je bio Robotech prica u osnovi odbrana planete zemlje od invazije vanzemeljaca
w0rl0k
w0rl0k

Number of posts : 86
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Seliste
Registration date : 2008-08-30

Back to top Go down

Must Watch Empty Re: Must Watch

Post  Ensys (Igor) Thu Sep 04, 2008 11:58 am

Zaboravio sam tačno ime prve animirane serije koju sam gledao. Japanska je i u naslovu se pominje "kapetan" i događa se u kosmosu. Ta serija je početkom 80tih bila odlično nacrtana i najgledanija na zapadu i naravno u japanu. Druga je "Judo Boy" koja je izašla početkom 80tih. Bila je takođe hit i odlično nacrtana. Treća serija se zvala "Goldorak", SF serija koju je u moje klinačko vreme svaki klinac gledao. Bila je takođe odlična. 20 godina kasnije a i više veliki broj serija uopšte, a govorim o estetici, ne mogu da se nose sa njima. Poslednju seriju koju sam pogledao bila je "Death Note". Priča je fenomenalna ali je zato crtež površan. Da su uložili u crtež koliko i u priču pamtio bi ovu seriju sledećih 20 godina.

Preporuka: Pogledajte seriju "Les Chevaliers du Zodiaque" - Heroji Zodiaka koja je izašla krajem 80tih. Ima nekoliko priča i svaka ima preko 100 epizoda. Snimljeno je i nekoliko dugometražnih filmova. Govori o dobru i zlu i sve je predstavljeno kroz likove iz grčke mitologije. Glavni junaci su boginja Atena i njeni vitezovi Zodijaka. Na osnovu serije su napravljene i igračke (lutke) koje su odlično prodavane po celom svetu. I naravno - serija je japanska sa areo slikom.

Uživajte momci. Wink
Ensys (Igor)
Ensys (Igor)

Number of posts : 143
Age : 48
Ëîêàöè¼à : Belgrade
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

Must Watch Empty Re: Must Watch

Post  petronije Wed Jan 14, 2009 3:44 am

Full metal alchemist

Napomena: nije bas za decu, nece da razumeju.

Petronije

petronije

Number of posts : 94
Registration date : 2008-09-04

Back to top Go down

Must Watch Empty Re: Must Watch

Post  Feandil Wed Jan 14, 2009 4:09 pm

Must Watch Wolfs_rain2
Wolf's Rain - Interesantna avantura o traganju za nechim nezamislivim, i o posvecenosti prema tom cilju.... Moze se gledati sa raznih aspekata, ima i filozofije. Jedan od mojih omiljenih....

Must Watch Fullmetal_alchemist
Fullmetal Alchemist - Pomenut gore, isto jedan od omiljenih (malo je duzi (51 epizoda)), zanimljiva, alternativna avantura, u totalno pomaknutom steampunk like svetu. Ima dosta violencea, krvi i horror scena, kao i same misli i psihologija nekih likova moze biti horror u nekim momentima. Ne preporuchujem svima iz navedenih razloga....

Ima ih naravno josh, ali ova dva su mi prva pala napamet, mozda neshto dodam posle....
Feandil
Feandil

Number of posts : 5
Ëîêàöè¼à : With the wind
Registration date : 2009-01-14

http://www.eternal-quest.net

Back to top Go down

Must Watch Empty Re: Must Watch

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum