Spirit world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predstavite svoj grad

Go down

Predstavite svoj grad Empty Predstavite svoj grad

Post  Silence Thu Sep 25, 2008 3:01 am

Pa da pocnem: Moj grad - Novi Sad Shocked

Hajde prvo nesto o istoriji... Prvo ljudsko naselje na teritoriju današnjeg Novog Sada postojalo je oko 4500 godine pre nove ere. Ovo naselje se nalazilo na teritoriji danasnjeg Petrovaradina (poznatijeg vise po EXITu nego po ovoj cinjenici Suspect )
Novi Sad je osnovan 1694 god mada je tada nazvan Racka varos Suspect Prvobitni stanovnici naselja bili su ogromnom vecinom Srbi..Tokom osamnaestog i devetnaestog veka, Novi Sad je bio najveci srpski grad.U to doba Novi Sad je bio centar politickog, kulturnog i drustvenog zivota celokupnog srpskog naroda pa je zbog toga nazvan Srpskom Atinom.Sredinom XIX veka na teritoriji danasnje Vojvodine
otpoceo je krvavi rat izmedju Srba i Madjara. U ratu je narocito stradao
Novi Sad, koji je mađarska vojska razorila bombardovanjem sa Petrovaradinske tvrdjave.1918 srpska vojska je okupirala Novi sad i tada postaje ode kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.Zatim za vreme NATO bombardovanja 1999 znatno je porusen, srusena su sva tri mosta, na grad su svakodnevno bacane zabranjene kasetne bombe Suspect , a rafinerija nafte je gotovo svakodnevno bombardovana, sto je izazvalo znatnu ekolosku stetu i zagadjenje zivotne sredine. Sva tri mosta su kasnije ponovo sagradjena mada je meni iskreno bio najlepsi pontonac a njega uklonise cc Suspect
Ovako Novi Sad danas izgleda:
Predstavite svoj grad Novi_sad_5
(Gradska kuca)
Predstavite svoj grad Novi_sad_3
(katedrala - nocu je jos lepsa)
Predstavite svoj grad DUNAVSKI_PARK_DUNAVSKI-PARK
(Dunavski park)

Zatim moja omiljena mesta za izlazak:
Predstavite svoj grad IMG_5355
(Bastion)

Predstavite svoj grad Baltazar_ns_01
(Baltazar)

I dosta za sada Suspect Tj previse Suspect
Silence
Silence

Number of posts : 103
Age : 36
Ëîêàöè¼à : Novi Sad
Registration date : 2008-09-22

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum