Spirit world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crna magija!

5 posters

Go down

Crna magija! Empty Crna magija!

Post  petronije Fri Jan 23, 2009 6:31 am

Kaze se da je crna magija svaka magija koju cinimo nad nekim drugim i da je to lose, narocito ako to radimo protiv njegove volje.

E sad, ova tema nema veze sa magijom. Da li je pogresno ciniti nesto dobro nekome, ako taj neko to nije trazio ili ako on to ne zeli?

Petronije

petronije

Number of posts : 94
Registration date : 2008-09-04

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  Spirit Fri Jan 23, 2009 2:07 pm

GLuposti magija ne postoji pa bila ona crna ili bela....Ali ako vec pitas, nikom nemoj da pomazes dok to on sam ne trazi.
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  LudiPingvin Fri Jan 23, 2009 8:39 pm

Spirit wrote:nikom nemoj da pomazes dok to on sam ne trazi.
Nikako se ne bih slozio. Po mom iskustvu, kada mozes to da namirises, treba da pomognes bas onome koji ne trazi jer je njemu pomoc cesto daleko bitnija nego onome koji trazi (ne kazem da je pravilo, ali svakako jeste slucaj koji se iole cesto desava)

petronije wrote:Da li je pogresno ciniti nesto dobro nekome, ako taj neko to nije trazio ili ako on to ne zeli?
Veoma komplikovano, ali to po mom vidjenju stvari predstavlja nabacivanje sebi odgovornosti da ako nesto zabrljas da budes posle odgovoran za to. Ako to mozes da prihvatis, onda samo napred, inace nikako. Meni se pokazalo kao ok da se upustam u takve stvari kod ljudi koje stvarno dobro znam. Jer onda mogu realno da procenim da im treba moja pomoc, da nece da im smeta da pomognem i da mogu da znam da necu zabrljati. U bilo kom drugom slucaju kontam da je to rizik .. ali ne mozes da kazes ni da je ciniti to 'dobro' ili 'lose' .. to je nesto sto covek sam sa sobom mora da raskrsti
LudiPingvin
LudiPingvin

Number of posts : 208
Age : 36
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  Spirit Sat Jan 24, 2009 2:54 am

Pingvinu NIKAKO se necu sloziti sa tobom jer su ljudi nezahvalni i necu sebe da mucim samo nervozom jer ako mu pomognes onda ce biti "ti mi nista nisi ponogo, sta si ti uradio" i onda cu da se nerviram jer znam da sam pomogla...a kada mi to kaze a nisam pomogla onda mi je lakse jer bar znam da je upravu.Pomogla bi onom ko se ne bi ponasao nadmeno i enzahvalno, ali danas su ljudi svi isti i necu nikome da pomognem dok on to sam ne potrazi i nauci da ceni tu moju pomoc.Mozda to za mene nije nikakva muka ali jednostavno vise NECU nikome da pomognem dok mi to ne potrazi.
Sta je tesko reci " izvini jel mozes da mi pomognes?" .
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  LudiPingvin Sat Jan 24, 2009 12:16 pm

Spirit wrote:jer ako mu pomognes onda ce biti "ti mi nista nisi ponogo, sta si ti uradio" i onda cu da se nerviram jer znam da sam pomogla...
Verujem da ti to nije inicijalno bila motivacija. Ako stvarno volis da pomazes drugima onda to cinis radi dela samog. Nije bitno da li bilo ko prizna da je to sto si uradila dobro ili lose. Cinjenica da si to ucinila, tako, sama za sebe, verujem da ti je dovoljna motivacija. Meni jeste. Cim ti smeta sto ti neko nije zahvalio, znaci da si delom to radila (barem delom, ako ne bas u potpunosti) zbog sebe - da bi dobila pohvalu. Nemoj to da ocekujes, tako mozes da zastranis.

Spirit wrote:Sta je tesko reci " izvini jel mozes da mi pomognes?" .
Ponekad jeste veoma veoma veoma tesko. Iz mnogih mnogih razloga. Ako ti to sada nije jasno, pre ili kasnije (kada ti budes u takvoj situaciji) ce ti postati jasno. A to sto je njemu tesko da to kaze ne znaci da mu ne treba pomoc.

Nije sve kao sto izgleda.

Ako se tako postavis, retko kada ces stvarno nekome pomoci, onda kada mu treba, a o cemu se onda tu radi? Razmisli malo o smislu samog postupka ... Zasto pomazes nekome? Cemu cela stvar?
LudiPingvin
LudiPingvin

Number of posts : 208
Age : 36
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re:

Post  Bobb Sat Jan 24, 2009 1:57 pm

Sta je tesko reci " izvini jel mozes da mi pomognes?"
Ja mislim da uopste nije tesko mada sve zavisi od osobe, svakom coveku ponekad zatreba pomoc i po mom misljenju najteza je pomoc da pomognes samome sebi. Licno nikada nisam imao problema da trazim pomoc.
@LudiP : tanks za kod btw

e da da ne bude off:
Ne mogu da kazem da crna magija ne postoji iako nema jakih dokaza za to, mada po meni je sve u podsvesti coveka jer ako ga nesvesno ubedis u nesto on ce to nesvesno i da ispunjava i tada imas kontrolu coveka. Vladati sobom je vladati SVIM svojim emocijama u bilo kom trenutku sto je slozicete se nemoguce ali ako vladas tudjim emocijama onda vladas nad tim covekom - ja to nazivam Emo-feget i da moze da upali jer sam uspeo da rasplacem nekoliko drugarica na maturi -LPingvin ce da se seti @LP but it so hard now! My powers ... noooooooooooooooooooo
Bobb
Bobb

Number of posts : 141
Age : 35
Registration date : 2008-08-28

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  LudiPingvin Sat Jan 24, 2009 2:29 pm

Bobb wrote:jer sam uspeo da rasplacem nekoliko drugarica na maturi
Hahahhhahaha kad se setim Nacine face, jooooj majko Very Happy
LudiPingvin
LudiPingvin

Number of posts : 208
Age : 36
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  Nosonja Mon Jan 26, 2009 12:00 am

Bob je zlostavljao Nacu? :O

Zanimljivo Smile

Ja mislim da ljudima treba pomagati iako su govna i mahovina. Zaista Smile
Nosonja
Nosonja

Number of posts : 116
Age : 38
Ëîêàöè¼à : BG
Registration date : 2008-08-28

http://www.myspace.com/coasmor

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  Spirit Mon Jan 26, 2009 6:18 pm

Ja to nisam radila da bi mi zahvalio vec da bi kada meni bude bila potrebna pomoc mozda neko meni neko pomogo, jer valjda cinis dobro da bi se dobrim vratilo.Epa meni niko od onih kojima sam pomogla nije pomogo (govorim o skoli) i vise necu da se trudim.Briga me kada mogui ja da sednem i da trosim svoje vreme za sebe onda mogu i oni da pomuce guzicu.
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  petronije Mon Jan 26, 2009 8:37 pm

Spirit wrote:Ja to nisam radila da bi mi zahvalio vec da bi kada meni bude bila potrebna pomoc mozda neko meni neko pomogo, jer valjda cinis dobro da bi se dobrim vratilo.Epa meni niko od onih kojima sam pomogla nije pomogo (govorim o skoli) i vise necu da se trudim.Briga me kada mogui ja da sednem i da trosim svoje vreme za sebe onda mogu i oni da pomuce guzicu.

Svako cini dobro (i lose) iz svojih unutrasnjih razloga. Ako neko nece da ti pomogne ti uvek mozes da probas sa "jel se secas kad sam ja tebi pomogla..." ili pre nego sto mu pomognes da bude: "ali mi dugujes za ovo...". A na kraju uvek mozes da bacas na crnu listu ljude od kojih znas da nece uzvratiti pomoc.

Ja sam ipak, makar u nacelu, pomazi drugome zato sto ti pricinjava zadovoljstvo ili mislis da tako treba. Ne ocekuj mnogo, ali se obraduj kad ti neko pomogne.

Petronije

petronije

Number of posts : 94
Registration date : 2008-09-04

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  Spirit Tue Jan 27, 2009 1:59 am

E znas sta meni kazu kada kazem jel se secas kad sam ti pomogla i to.....Ko te terao da nam pomazes....
Ja sma mozda zla, ali vise NIKOM ne pruzam pomoc(tu ce da izdvojimo one koji su meni pomogli i naravno naj prijatelje).
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  petronije Tue Jan 27, 2009 3:32 am

Zao mi je sto to cujem, ali tvoj zivot i postujem.

Petronije

petronije

Number of posts : 94
Registration date : 2008-09-04

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  LudiPingvin Tue Jan 27, 2009 12:28 pm

Spirit wrote:Ja to nisam radila da bi mi zahvalio vec da bi kada meni bude bila potrebna pomoc mozda neko meni neko pomogo
Samo druga vrsta zahvalnosti koju ocekujes. Sto kaze petronije, tvoj izbor, u sustini.
LudiPingvin
LudiPingvin

Number of posts : 208
Age : 36
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  Spirit Thu Jan 29, 2009 12:48 am

Nja nja :p Da li je druga ili prva vrsta zahvalnosti ne znam ali nezahvalnima vise ni slamku necu da pruzim
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

Crna magija! Empty Re: Crna magija!

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum